Igår var jag bjuden till Edelman PR’s två års fest. De hade ordnat med musik, dryck och mat för alla gäster. Jag tog med mig Brosk och passade på att varva ner mellan jobbet och kvällens möte vi bokat in i Hammarby Sjöstad. Någon som tyckte det var trevligt att vara där var Chico. Jag fick inte behålla mycket av mitt kött på tallriken efter att han fått smaka. Dessutom gillar han miljöer med mycket folk. Jag har sedan han var liten haft med honom överallt och låtit honom träffa många människor. Ni kan gissa att han sov gott i natt efter allt bus.
Välkommen till en av Sveriges mest lästa manliga tränings- och livsstilsbloggar som besöks av mer än 60.000 personer i månaden. Den har bland annat vunnit pris för bästa träningsblogg.
Jag som driver den heter Philip Lailani och arbetar som personlig tränare. Här hittar ni allt ifrån min syn på kost till träningstips och vardagsbetraktelser. Jag bor med min sambo Anna Tennmark och barnen Nora och Oliver o i både Stockholm och Göteborg så dagarna är fullspäckade med spännande projekt och aktiviteter så häng med!
För mer information om online PT, personlig träning, vår träningssajt och våra andra kanaler, klicka på de olika knapparna i menyn.
Besök vår träningssajt:
Annas blogg
Årets träningsblogg
Min blogg har bland annat vunnit kategorin årets träningsblogg i Finest Awards.