Fresh fitness i Täby

Träning för 175 kr i månaden för alla helt utan bindningstid. Riktigt nice om jag får säga det själv! 

Den 31:a oktober slås portarna upp för Fresh Fitness första träningsanläggning (av 50 planerade) i Sverige. ”Vi erbjuder riktigt bra träning till riktigt lågt pris, och har ingen bindningstid på våra medlemsskap” säger Johan Henriksson, VD på Fresh Fitness Sverige. ”Vi har valt att satsa på det som har med träning att göra; hög kvalitet på utrustning, maskiner, instruktörer och PT:s.

Däremot har vi dragit ned på saker som bastu, barnpassning etc för att kunna hålla ett så lågt pris som möjligt för våra medlemmar”. Förutom traditionell gruppträning kommer Fresh Fitness, som första träningskedja i Sverige, också att erbjuda virtuell gruppträning – där instruktören peppar deltagarna via film. ”Detta gör det möjligt för våra medlemmar att köra hårt med riktigt duktiga instruktörer i princip under hela våra öppettider” fortsätter Johan. Och öppettiderna är generösa. På den första anläggning- en, som öppnar i Täby, kommer medlemmarna kunna träna från klockan 05 till 24, alla dagar i veckan.

fresh_fitness_taby

www.freshfitness.se

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.