Dagen började med ett möte med en tjej som vill veta med om Vemma tillsammans med min vän Frederico från Göteborg. En kopp kaffe och en trevlig pratstund senare bar det iväg mot Delta Gym för att träna en tjej. Den här tjejen har gjort en fantastisk resa med mig och gått ner 12 kilo senaste året. I sommar ska hon utmana sig själv i något hon inte kunde drömma om förra sommaren, nämligen Superior race.
På kvällen jag och sa hej till Karin på Nordic Wellness. Hon körde ett rumppass som hon så ofta gör. Att ha en snygg bakdel är något hon tycker är jätteviktigt. Ni kan följa henne på instagram (PTKARIN) och få tips på bra rumpövningar där.
Jag passade även på att prata med David en stund. Den här gången var det inte träning som var ämnet utan att föda barn. Han berättade hur viktigt Pilates är för gravida kvinnor som snart ska föda. Andningen är a och o vid förlossningen nämligen.
På tal om att föda. Så här ser Hannah ut nu. Så vacker!! Ni kan som vanligt läsa mer om hennes graviditet i hennes blogg www.hannahsblogg.se
Det här var en gång i tiden en av Sveriges mest lästa manliga tränings- och livsstilsbloggar som besöktes av mer än 60.000 personer i månaden. Den har bland annat vunnit pris för bästa träningsblogg. Idag är den tyvärr inte aktiv längre.
Besök vår träningssajt:
Annas blogg
Årets träningsblogg
Min blogg har bland annat vunnit kategorin årets träningsblogg i Finest Awards.
2 kommentarer
Hallå Philip, jag hängde ju även på o sa hej till Karin
Författare
Haha, japp du följe oxå med :)