Ny vecka! Måndagar är riktigt bra dagar för då kan man bryta mönster och skapa nya. Idag var det premiär för mina morgonpromenader efter fem sex veckors uppehåll. Oliver älskar dem och jag mår så bra både under och efter. Jag drack min Burn under tiden och njöt av solen längs vattnet vid Kungsholmen.
Det är i centrum Oliver trivs bäst. Ni kan fatta vad han njöt när det någon minut senare stod säkert 30-40 personer och fotograferade honom.
Förutom 90 minuter morgonpromenad har jag även kört två gympass. Det första blev på Sats Odenplan. Jag åt 11 sushibitar och drack en PWO innan. Efteråt blev det två stycken BCAA drycker som de delade ut på Delta. Det andra passet blev på kvällen och då drack jag dagens andra Bod-e burn före och en EAA + leucin dryck direkt efteråt. 45 minuter senare åt jag en grönsallad med kyckling. Jag hann under båda passen köra igenom hela kroppen. Riktigt sköna pass då jag tog två vilodagar i helgen.
1 kommentar
Sötunge:)