Dyr påfyllning efter passet

10949066_459930494178230_218554828_n

Planering planering. Det som händer när man inte planerar och förbereder är att man improviserar i farten. Det behöver nödvändigtvis inte vara dåliga val men det kan bli väldigt dyra sådana. Här har vi 20 g protein (motsvarar ca 5 dl mjölk = 4 kr), 20 g sockerarter (några ören) och vatten (0 kr från kranen) för ”endast” 47 kr på 7eleven, haha.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.